Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Aktualności > Przedecz ciągle na fali

       Zaczęło się od Mistrzostw Powiatu: pewne wygrane z Kłodawą - 23:0 oraz z Kołem - 27:0 dały awans dziewczętom z gimnazjum z Przedcza do Mistrzostw Rejonu Konińskiego w piłkę ręczną.
      W dniu 12.01.2009 r. w zawodach wystąpiło 5 zespołów - mistrzów powiatu. Były to: Gimnazjum Orchowo (powiat słupecki), Gimnazjum Budzisław Kościelny (powiat koniński), Gimnazjum Przykona (powiat turecki), Gimnazjum nr 6 Konin (miasto Konin) oraz Gimnazjum Przedecz. Ponieważ w ubiegłym roku właśnie zespół z Przedcza zdobył Mistrzostwo Rejonu, był organizatorem w tym roku zawodów rejonowych. Odbyły się one we wspaniałej hali sportowej MOSiR w Kole. Liczba zespołów spowodowała, że rozgrywki przeprowadzono w systemie tzw. "każdy z każdym". Pierwszy mecz Przedecz zwyciężył z Budzisławem - 8:4. Kolejny, trudny i zacięty mecz z Koninem zremisował 8:8. Następne starcie to gładkie zwycięstwo nad Przykoną - 6:1. I ostatni mecz, który decydował o miejscu Przedcza w klasyfikacji końcowej, to pojedynek z Orchowem, który zdaniem wielu, był najciekawszym pojedynkiem. Przedeckie dziewczyny po raz kolejny wykazały się walecznością do ostatniego gwizdka i wygrywając z Orchowem 6:5, powtórzyły sukces z ubiegłego roku - zdobyły tytuł Mistrza Rejonu Konińskiego oraz awansowały do Półfinałów Mistrzostw Wielkopolski.

Skład Mistrzyń Rejonu: Konopińska Ewelina, Szmagaj Barbara, Rosiak Magdalena, Kasprzak Olga, Jachimowska Malwina, Cieślińska Emilia, Rybińska Magdalena, Brzozowska Monika, Pędziak Pamela, Ciesielska Edyta, Czupryniak Justyna, Dereszewska Maria oraz trener - p. Edward Dereszewski.

Klasyfikacja końcowa:
1.Gimnazjum Przedecz
2.Gimnazjum Budzisław Kościelny
3.Gimnazjum Orchowo
4.Gimnazjum Nr 6 Konin
5.Gimnazjum Przykona

      W dniu 29.01.2009 r. w Kępnie, Gimnazjum Przedecz wraz z zespołami: Gimnazjum nr 1 Kępno, Gimnazjum Buk, Gimnazjum Pyzdry rozegrały zacięty pojedynek systemem "każdy z każdym" o wejście do finału Mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej. Dziewczyny z Przedcza pierwszy mecz rozegrały z utytułowanym zespołem z Buku. Wynik meczu: 9:17 i wygrana Buku. Jednak po tej porażce przedeckie szczypiorniskti podniosły się i wygrały z Pyzdrami: 12:7. Ostatni mecz był bardzo brutalny. Przedecz poniósł porażkę z Kępnem 2:8. Dało to 3 miejsce w turnieju, tym samym Przedecz jest wśród 6 najlepszych zespołów gimnazjalnych w Wielkopolsce.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Buk
2. Gimnazjum nr 1 Kępno
3. Gimnazjum Przedecz
4. Gimnazjum Pyzdry

      Przedecz dominuje w piłce ręcznej w powiecie kolskim. Warto wspomnieć, że Mistrzami Powiatu są również chłopcy z gimnazjum w Przedczu oraz dziewczęta i chłopcy ze szkoły podstawowej. Te drużyny awansowały do mistrzostw rejonu i reprezentowały powiat kolski, zdobywając następujące wyniki: SP dziewcząt: 4 miejsce, SP chłopców 5-6 miejsce, gimnazjum chłopcy 4 miejsce.

      Wracając do dziewcząt z gimnazjum, to jesienią zdobyły one również tytuł Mistrza Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się na terenie stadionu sportowego w Przedczu dnia 25.09.2008 r. W kategorii dziewcząt gimnazjum startowało 7 zespołów. Zespół składał się z 10 zawodników, z których każdy miał do pokonania trudną trasę mierzącą 800m. Na początku zawodniczki z Przedcza biegły na miejscu 2-3. Opiekunowie - p. Jarosław Sobański oraz p. Edward Dereszewski - posunięciem taktycznym, wystawili dobrą zawodniczkę na 4 zmianie, która wyprowadziła zespół na 1 miejsce i z dużą przewagą przybiegła na metę. Nikt już nie mogło zagrozić drużynie z Przedcza, która w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 1 miejscu. Tym samym dziewczyny awansowały do Mistrzostw Wielkopolski, które odbywały się w Racocie. Wśród 45 zespołów (Mistrzów Powiatów z woj. Wielkopolskiego) zajęły tam 15 miejsce i jest to najlepszy wynik gimnazjum z Przedcza w tego typu zawodach!

Skład zespołu: Brzozowska Monika, Pędziak Pamela, Jachimowska Malwina, Tymczyszyn Klaudia, Dereszewska Maria, Wiśniewska Katarzyna, Wojno Dorota, Wojno Wioletta, Szmagaj Barbara, Ciesielska Edyta, Muraszewska Magdalena, Konopińska Ewelina, Gawrysiak Izabela.


Autor artykułu i zdjęcia: Maria Dereszewska


Galeria

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ

Powiększ
© Copyright 2001-2018