Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Kroniki > Wydarzenia kulturalne w latach 1995-2006 > Przegląd muzyczny (2000)

    W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się kolejny, już ósmy Przegląd Muzyczny Dzieci i Młodzieży grającej na syntezatorach. Organizatorem imprezy był jak zwykle MOK w Przedczu, a współorganizatorem Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Przegląd objął patronatem burmistrz Przedcza.
    Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: do 10 lat, od 11 - 14 lat i od 15 - 16 lat. Uczestnicy grali po dwa utwory i były to kompozycje publikowane w wydawnictwach muzycznych. Komisja artystyczna w składzie: Jarosław Piotrowski, Krzysztof Pydyński i Aleksandra Pietryk oceniali dobór repertuaru, technikę prawej ręki, kształt harmoniczny utworu, ogólny wyraz artystyczny, stopień wykorzystania możliwości technicznych instrumentu.
    W pierwszej kategorii wiekowej nagrody otrzymali: Julita Michalska z Przykony i Dawid Niszczak z Przedcza. Wśród starszych dzieci: Artur Wiśniewski (Ślesin), Paulina Kijewska (Witkowo), Mateusz Walczak (Ślesin) i Mateusz Rogowski (Zagórów). W grupie młodzieżowej najlepiej zaprezentowała się Iwona Niestrawska ze Ślesina oraz Szymon Urbaniak z Grąblina. Wyróżnienie specjalne otrzymał Piotr Piechocki - instruktor z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, który solidnie przygotował do przeglądu podopiecznych. Była także nagroda pozaregulaminowa dla reprezentantów Miejskiego Ośrodka Kultury w Przedczu, czyli Weroniki Borzędy i Katarzyny Cieślińskiej.

Uczestnicy przeglądu.© Copyright 2001-2018