Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Kroniki > Wydarzenia kulturalne w latach 1995-2006 > Festyn Kujawski (1999)

     Już po raz drugi Miejski Ośrodek Kultury w Przedczu, tym razem wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Kultury i Wystaw Artystycznych w Koninie, zorganizował konkurs sypania piaskiem wzorów kujawskich.
    Do sypania przystąpiło 17 uczestników: dzieci, młodzież i starsi. Jury w składzie: Burmistrz Miasta Przedecz - Witold Siwiński, kierownik Wydziału Kultury Sportu i Turystyki Starostwa Kolskiego - Anna Pajor, Elżbieta Barszcz - WOKWA i Andrzej Kacprzak, przyznało następujące nagrody: Alicji Pawłowskiej z Kłodawy, Urszuli Kruszyna, Marioli Łaźniewskiej, Genowefie Gawrysiak i Aleksandrze Kaźmierczak z Żarowa.
Wyróżnienia zdobyły: Jadwiga Tyksińska, Danuta i Urszula Ostrowskie z Kłodawy.
    Ponadto najmłodsi uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Po prezentacjach konkursowych wystąpił zespół ludowy "Przedeczanki", który zdobył gorący aplauz starszej publiczności.
    Wielką atrakcją imprezy był godzinny koncert Górniczej Orkiestry Dętej "Solanie" z Kłodawy. Trzydziestoosobowy zespół, pod batutą Romana Frontczaka, zaprezentował hity muzyki rozrywkowej, biesiadnej, marszowej i klasycznej.
    Następnie wszyscy uczestnicy pikniku przeszli nad jezioro Przedeckie, by zgodnie z tradycją rzucić wianki na wodę, śpiewając przy tym kujawskie pieśni ludowe. Ten zwyczaj staje się coraz bardziej popularny, czego dowodem modą być przybyli goście z Kłodawy, Ślesina i liczni mieszkańcy Przedcza.
    Wieczorem odbyła się na wolnym powietrzu zabawa taneczna przy zespole muzycznym "Sequenser".

Uczestnicy konkursu.© Copyright 2001-2018