Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Kroniki > Wydarzenia kulturalne w latach 1995-2006 > Festyn Kujawski (1998)

     Dnia 14 czerwca Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Koninie i Miejski Ośrodek Kultury w Przedczu zorganizował Festyn Kujawski.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 15:00. O tej to porze Orkiestra OSP przeszła ulicami miasta, by zakomunikować społeczeństwu rozpoczęcie imprezy. Następnie Jan Stelmasiak - dyrektor WKSiTUW i Andrzej Kacprzak - kierownik MOK oficjalnie powitali przybyłych gości.
W części artystycznej wystąpił Zespół Ludowy "Przedeczanki" oraz Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Przedczu w programie "Na kujawską nutę", pod kierownictwem Doroty Kozłowskiej.
Następnie odbył się konkurs sypania piaskiem wzorów kujawskich. W Zmaganiach uczestniczyło sześć osób. Jury w składzie: W. Mariański, J. Stelmasiak, L. Stefaniak, i A. Kacprzak przyznało nagrody następującym osobom: Marii Łaźniewskiej, Bogumile Gierkowskiej, Urszuli Kruszyna (wszystkie panie z Żarowa) i Wojciechowi Szczęsnemu (Przedecz), zaś wyróżnienia otrzymali: Mirosława Sikorska i Zdzisław Skurzewski (Przedecz).Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez dyrektora Stefaniaka. Organizatorzy obiecywali, że impreza będzie kontynuowana.


© Copyright 2001-2018