Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Aktualności > Antoni Parecki w Zespole Szkół w Przedczu (10.04.2015)

       10 kwietnia 2015 roku na zaproszenie pana dyrektora Jarosława Sobańskiego do Zespołu Szkół w Przedczu przybył niecodzienny gość - II trener reprezentacji Polski piłkarek ręcznych, jednocześnie trener klubu Start Elbląg - Pan Antoni Parecki. Tego samego dnia rano trener naszych szczypiornistek odwiedził także Zespół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu. Panu Pareckiemu towarzyszyli dyrektor ZS w Powierciu - Marian Aleksiński oraz tamtejszy nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Frontczak. Na spotkanie naszych uczniów z tak znakomitym gościem przybył również Burmistrz Miasta i Gminy Przedecz - pan Witold Siwiński.
       Pan Antoni po 22 latach spędzonych w Danii powrócił do kraju, aby objąć posadę asystenta Kima Rasmussena oraz trenera wspomnianego wcześniej klubu Start Elbląg. Sam Antoni Parecki od 17 roku życia zafascynowany jest piłką ręczną, grał w klubach takich jak: Grunwald Poznań czy Pogoń Zabrze. Z tym drugim zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski, także wicemistrzostwo, brązowy medal oraz Puchar Polski. Później wyjechał do Danii, gdzie trenował kadrę juniorów, kadrę młodzieżową oraz pierwszą kadrę Danii kobiet. Trener może pochwalić się takimi sukcesami jak mistrzostwo Danii kobiet oraz brązowy medal mężczyzn.
       W 2013 roku trener wrócił do Polski i w tym samym roku w grudniu nasze szczypiornistki - reprezentantki Polski zajęły 4 miejsce na Mistrzostwach Świata w Serbii. Uczniowie ZS w Przedczu przyjęli trenera z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem. Pan Parecki opowiedział o sobie, swojej pracy, najpierw zawodnika, później jako trenera, po czym wszyscy zebrani mieli okazję zadać trenerowi pytania. Dowiedzieliśmy się, że pan Parecki bardzo lubi swoją pracę oraz że tylko dzięki wytężonej i systematycznej pracy można osiągnąć sukces. Zapytany, jaki zawód mógłby wykonywać, gdyby nie był trenerem, bez wahania odpowiedział, że nie wyobraża sobie innej pracy. Trener reprezentacji Polski szczypiornistek po prostu robi to, co lubi i potrafi najlepiej.
       Spotkanie trwało ok. 1,5 godziny i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy z zapałem zadawali mnóstwo pytań oraz z uwagą słuchali na nie odpowiedzi. Po godzinie kolejka do zadawania pytań nie malała, a ochotników do zdobycia autografu trenera lub zrobienia sobie z nim zdjęcia wciąż przybywało. Pan dyrektor otrzymał od trenera dla naszej szkoły miły upominek- koszulkę reprezentantki Polski Kingi Grzyb wraz z autografami całej drużyny.
       Myślę, że uczniowie wrócili do domów zadowoleni i podzielili się wrażeniami z najbliższymi. Sami zaś niewątpliwie wzbogacili swoją wiedzę z dziedziny piłki ręcznej. Antoni Parecki powiedział, że jest zaskoczony taką popularnością piłki ręcznej w naszym regionie. Zapowiedział, że jeszcze do nas przyjedzie. Trzymamy pana trenera za słowo i oczywiście zapraszamy ponownie!

Zespół Szkół w Przedczu: Magdalena Sobańska i Katarzyna Osińska
www.zsprzedecz.pl
Galeria (fot. Rafał Czyżnikowski)

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ
© Copyright 2001-2018