Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Wtorek, 16 kwietnia 2024
Aktualności > Izabela Maciejewska (28.04.2015)

              Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Izabela Maciejewska - absolwentka Zespołu Szkół w Przedczu, przeszła przez drugi etap selekcji i przez kolejne 2 lata będzie zawodniczką SMS ZPRP Płock !!!
       Szkoła Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Płocku działa od września 2013 roku. Kontynuuje tradycję Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach. Funkcjonowała ona w latach 1997-2013 i może się pochwalić wyszkoleniem wielu reprezentantek Polski. Są to aktualne i byłe kadrowiczki, m.in.: Kinga Byzdra, Kinga Grzyb (Polenz), Anna Wysokińska (Baranowska), Monika Migała (Gunia), Izabela Prudzienica (Czarna), Klaudia Pielesz, Małgorzata Stasiak (Kucińska) i Agnieszka Jochymek. W roku szkolnym 2013/14, decyzją Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Szkoła Mistrzostwa Sportowego została przeniesiona do Płocka.
       Iza swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła już w szkole podstawowej, gdzie pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego (a zarazem trenera jedynego zespołu z powiatu Kolskiego - który bierze udział w rozgrywkach III ligi piłki ręcznej seniorów - UKS "SALUS" Przedecz) - Edwarda Dereszewskiego uczyła się podstaw szczypiorniaka. Wielokrotnie brała udział w mistrzostwach powiatu - rejonu w biegach. Po ukończeniu Gimnazjum w Przedczu w 2014 roku, postanowiła zrobić krok dalej, i spróbowała swoich sił w Szkole Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Płocku. Przez pierwszy etap selekcji przeszła niczym burza. Po czym mogła oficjalnie ogłosić, iż jest uczennicą jednej z najlepszych szkół sportowych w Polsce. Przez cały rok dawała z siebie wszystko na treningach, co nie uszło uwadze płockim trenerom. Kilka dni temu otrzymała informację, że może kontynuować naukę, co oznacza, iż przeszła przez sito selekcji i spokojnie może skupić się nad dalszym rozwojem.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

AA

Galeria

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
© Copyright 2001-2018