Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Aktualności > XX Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy (08.01.2012)

      Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagrała z wielką pompą. Ósmego stycznia minęło 20 lat od chwili, gdy dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w szpitalach zaczął pojawiać się nowoczesny sprzęt z charakterystycznym, czerwonym serduszkiem. Tematem tegorocznego finału było hasło: "Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko".

      Dzięki środkom zebranym w tym roku WOŚP chce doposażyć w nowoczesny sprzęt oddziały zajmujące się wcześniakami oraz kupić pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, chorujących na cukrzycę.

      W Przedczu nad wszystkim czuwał sztab WOŚP, który mieścił się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Przedczu. Od samego rana można było spotkać dzieci i młodzież kwestujących z orkiestrowymi puszkami.

      O godz. 15 WOŚP zagrała w Zamku, gdzie odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych przez sponsorów. W przerwach wystąpił zespół ludowy Przedeczanki, zespół Duo Dance oraz zagrała orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej.

      O godzinie 19 wystąpił zespół DELECT z Ozorkowa, a o 20 na przedeckim niebie rozbłysły fajerwerki, czyli tradycyjne "światełko do nieba".

      Wieczorem odbyła się zabawa taneczna.

      Po podliczeniu datków z puszek wszystkich 15 zarejestrowanych wolontariuszy, ostatecznie na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynie kwota 6647,52zł.Galeria

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ
© Copyright 2001-2018