Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Aktualności > XIX Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy (09.01.2011)

      W tym roku 9 stycznia na całym świecie 120 tys. wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczęło doroczną zbiórkę pieniędzy na rzecz chorych dzieci. W ramach XIX Finału WOŚP zbierane są pieniądze przede wszystkim na sprzęt do diagnozowania i leczenia dzieci z chorobami nerek i układ moczowego.

      W Przedczu dzieci i młodzież z orkiestrowymi puszkami WOŚP można było spotkać na ulicach już od wczesnych godzin rannych. Przy kościele wolontariusze za drobny datek serwowali pączki i kapustę z grochem.

      W naszym mieście zarejestrowały się 2 sztaby Wielkiej Orkiestry - jeden w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, drugi w Zespole Szkół w Przedczu.

      O godz. 16.30 rozpoczął się finał w Zamku. Zagrały zespoły "Masters" i "Duo Dance". Wystąpiły również "Przedeczanki" oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystkich zebranych zabawiał kabaret działający przy MGOK-u. Odbyła się również licytacja przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Wszyscy mogli posilić się świeżymi pączkami, kawą i herbatą. Godzina 20.00 to "światełko do nieba" a potem zabawa taneczna.

      Sztab orkiestry przy Zespole Szkół finał rozpoczął o godz. 17.00 meczem siatkówki na sali sportowej. Po wyrównanym meczu zespół Salusa, pokonał Gimnazjum, w którego barwach wystąpili absolwenci tej szkoły sprzed kilku-, kilkunastu lat... Uczniowie zorganizowali licytację własnych prac oraz przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Ceny przedmiotów uzyskiwały naprawdę wysokie kwoty. To głównie zasługa uczniów, którzy zmobilizowali swoich rodziców do aktywnego wzięcia udziału w XIX finale orkiestry. Po licytacji w ciekawym koncercie wystąpił zespół DyDży. Muzyki w murach szkoły tego wieczoru nie brakowało - chętni mogli bawić się również na dyskotece.
Za datek do orkiestrowej puszki każdy mógł sam upiec kiełbaskę w ognisku, skosztować smacznej grochówki, chleb ze smalcem, ciasto. Były też napoje, kawa i herbata. Akcję zakończyło o godzinie 20.00 tradycyjne "światełko do nieba", czyli pokaz sztucznych ogni.

      Ostatecznie z Przedcza na konto Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy wpłynęła kwota 10103 zł.


Galeria

Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
© Copyright 2001-2018