Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Aktualności > Podsumowanie rozgrywek III ligi piłki ręcznej (13.12.2010)

      Po wielu próbach, w tym roku zespołowi UKS SALUS Przedecz udało się wystąpić w III lidze piłki ręcznej w ramach Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Ręcznej w Toruniu. Nikt nie oczekiwał, że zespół z tak małej miejscowości od razu zawojuje te rozgrywki. Po rozegraniu 8 meczów, przejechaniu ok. 1000 km, szczypiorniści z Przedcza udowodnili, że są zespołem z którym każdy rywal powinien się liczyć.

      Bilans może nie jest super zadowalający: trzy zwycięstwa, jeden remis oraz cztery porażki, pozwoliły uzyskać łącznie 7 punktów oraz zająć 6 miejsce po I rundzie rozgrywek. Pewnie wszyscy w sercach liczyli, że wynik będzie znacznie lepszy. Należy jednak zauważyć, iż nawet przy tych 4 porażkach szczypiorniści z Przedcza nie ustępowali umiejętnościami, walecznością czy chartem ducha. Pokazali, że nawet z zespołem, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze, może walczyć jak równy z równym.

      Nikt z zawodników nie zwraca uwagi, że walczy z mniej lub bardziej utytułowanym przeciwnikiem. Zostawiają krew, pot a niekiedy łzy, reprezentując najlepiej jak potrafią swoją miejscowość... powiat... siebie...

      Jest jeszcze wiele do poprawienia, wiele zagrywek do nauczenia, wiele spraw do załatwienia. Możemy być jednak pewni, że w następnej rundzie zawodnicy SALUSa nie oddadzą łatwo skóry. Będą walczyć o każdy skrawek parkietu, bo przez swoje zachowanie, swoją grę pokazują, że nie liczy się skąd się pochodzi, tylko to co ma się w sercach.
AA

Dodatkowe informacje na www.salus.przedecz.net


Powiększ
© Copyright 2001-2018