Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Aktualności > II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Seniorów w Brodnicy (11.09.2010)

      W dniu 11.09.2010r., na parkietach MOSiR w Brodnicy, odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Seniorów. Zespół Salus Przedecz, z lekkimi problemami kadrowymi udał się na ten turniej. Oczekiwania nie były wygórowane. Zawodnicy Salusa chcieli sprawdzić swoje umiejętności, w konfrontacji z zespołami II i III ligowymi.

      Zawodnicy zespołu Salus Przedecz, wyruszyli w sobotni poranek w drogę liczącą ok. 130km. Po dojechaniu na miejsce, okazało się, iż zmianie uległa lista zespołów, które wezmą udział w rozgrywkach. Z zapowiedzianych 6 zespołów, wycofała się ekipa z Jeżewa. Ustalono że turniej będzie rozegrany systemem każdy z każdym.

Zespoły biorące udział w Turnieju:
       1. SALUS Przedecz
       2. AZS UMK Toruń ( III liga )
       3. LKS Promień Kowalewo Pomorskie ( III liga )
       4. MKS Brodnica ( II liga )
       5. AZS UWM Olsztyn ( II liga )

I mecz: AZS UMK Toruń - SALUS Przedecz
      Zespół z Przedcza przystąpił do tego meczu skoncentrowany, jednak było widać zdenerwowanie zawodników. W pierwszych minutach meczu, zespół Salus Przedecz skutecznie atakował i dobrze sie bronił. Przez co udało się uzyskać kilku bramkową przewagę. Zawodnicy z Torunia, nie chcieli jednak łatwo sprzedać skóry i po kilkunastu minutach wynik na tablicy wskazywał remis. Zawodnicy z Przedcza, nie mogli wstrzelić się w grę. Zaskoczeni byli również stylem sędziowania, ponieważ był on bardzo rygorystyczny. Bardzo łatwo można było otrzymać karę 2 minut. Przed zakończeniem pierwszej połowy, zawodnik z Torunia otrzymał czerwoną kartkę, za niesportowe zachowanie. Niestety to zawodnicy z Torunia schodzili na przerwę z jedno bramkową przewagą. Druga połowa, to nieustanna walka, gdy któremuś zespołowi udało się uzyskać kilku bramkową przewagę, zespół przeciwny szybko niwelował tą różnicę. 10 sekund przed końcem spotkania, trener zespołu z Torunia, wziął czas. W trakcie tej przerwy wytyczne zawodników SALUSA były proste, nie stracić bramki, jeżeli to będzie możliwe jak najszybciej ją odzyskać, i jeżeli będzie taka możliwość rzucić bramkę. Po wznowieniu spotkania, zespół z Torunia próbował dograć piłkę do obrotowego. Na swoim miejscu jednak był Paweł Banasiak, przejął piłkę, którą podał do Dawida Hoang Vana. Ten po kontrze nie pomylił się i trafił w ostatniej sekundzie meczu, ustalający wynik na 21-20 dla Salusa Przedecz.

II mecz: AZS UWM Olsztyn - SALUS Przedecz
      Zespół z Olsztyna był murowanym faworytem tego turnieju. W ubiegłym sezonie, walczył on o awans do I ligi piłki ręcznej. Niestety nie udało się im awansować. Początek meczu był bardzo wyrównany. Zespołowi z Przedcza, udało się nawet uzyskać kilku bramkową przewagę. Z biegiem czasy gry, zespół z Olsztyna zyskiwał coraz większą przewagę. Zawodnicy SALUSA starali się jak mogli, musieli jednak uznać wyższość przeciwnej drużyny i ulegli w swoim drugim spotkaniu 30-16.

III mecz: MKS Brodnica - SALUS Przedecz
      Zespół z Brodnicy, zaraz obok Olsztyna był faworytem tego turnieju. Zespół z Przedcza, miał jednak ochotę sprawić niespodziankę. Przez większość spotkania, wynik oscylował o okolicach remisu. Gdy zespół z Brodnicy uzyskał kilku bramkową przewagę, zespół z Przedcza szybko ją niwelował. MKS Brodnica bardzo szybko wyprowadzał kontry oraz skutecznie grał tzw. szybkie wznowienie, na co zawodnicy z Przedcza nie mieli pomysłu. W tym meczu było widać, że tak krótką ławką rezerwowych, zespołowi z Przedcza nie uda się wygrać. Pod koniec spotkania zespół z Brodnicy uzyskał kilkubramkową przewagę, którą utrzymał do końca meczu. Wynik końcowy 26-20 dla Brodnicy.

IV mecz: LKS Promień Kowalewo Pomorskie - SALUS Przedecz
      Był to ostatni mecz zespołu z Przedcza w tym turnieju. Po 2 porażkach, zawodnicy SALUSA chcieli godnie pożegnać się z turniejem. Na początku spotkania uzyskali kilku bramkową przewagę, którą przez całe spotkanie skutecznie powiększali. Zawodnicy z Kowalewa starali się, na tyle ile mogli. Musieli jednak uznać wyższość zawodników z Przedcza i mecz zakończył się 17 bramkową różnicą (13:30).

      Zespół z Przedcza ostatecznie zajął III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej. Wygrał 2 mecze, w 2 kolejnych niestety przegrał. Dla zawodników SALUSA jest to wielki sukces.

!!! GRATULUJEMY !!!


SALUS Przedecz wystąpił w następującym składzie:

    1. Adam Adamczewski
    2. Damian Michalski
    3. Marcin Konopiński
    4. Adam Nowakowski
    5. Marcin Nowakowski
    6. Wiktor Zasada
    7. Paweł Banasiak
    8. Szymon Naraziński
    9. Mateusz Frontczak
    10. Kamil Bieniek
    11. Krystian Marciniak
    12. Sylwester Kułakowski
    13. Dawid Hoang Van


Dodatkowe informacje na www.salus.przedecz.netAdam Adamczewski


Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ Powiększ
© Copyright 2001-2018