Przedecz, Zamek, Zamki, Wielkopolska, Koło, Kłodawa, Chodecz, Izbica, Kujawy

Herb Miasta Przedecz

Polski     EnglishDzisiaj jest Niedziela, 26 maja 2024
Aktualności > Wiosna ach to Ty... (21.03.2010)

       Za naszymi oknami, po zimowym marazmie można zauważyć pewne zmiany. Zmiany, które mogą oznaczać tylko jedno - wiosna już puka do naszych drzwi! Co prawda jeszcze słońce nas aż tak nie rozpieszcza, ale wszyscy mamy nadzieje że te zimowe dni mamy już za sobą. To co zostało po zimie, każdy może sam zauważyć... ważniejsze to co jest przed nami.

       Już tej wiosny po kilkunastu latach zamknięcia, wraca do nas wielkimi krokami Kawiarnia pod Basztą. Wszystkim którzy pamiętają jeszcze wspaniałe chwile spędzone w tym lokalu nie musze tłumaczyć co to oznacza... Dla tych wszystkich, którzy znają Kawiarnie, jako miejsce gdzie można było pograć w tenisa stołowego, posłuchać prób przedeckiego zespołu rockowego DyDży, powiem tylko tyle, że tak klimatycznego lokalu próżno szukać w naszej okolicy. Chwile spędzone tam zapamiętamy wszyscy do końca naszych dni.

       Z wiadomości rekreacyjno - sportowych, które nas czekają tej wiosny: Baszta Przedecz wznowiła treningi po zimowej przerwie. Chłopaki powoli dochodzą do formy, aby w rundzie wiosennej, wybiec na boiska z werwą, chętni oddać ostatni dech w piersiach, aby wywalczyć punkty w B - klasie. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił oraz sprawdzić umiejętności piłkarskie, zapraszamy do Prezesa zespołu, p. Franciszka Robaszewskiego, który chętnych pokieruje w odpowiednią stronę.

       Zespół SALUS Przedecz rośnie w siłę. Na piątkowe spotkania z piłką ręczną przychodzi coraz więcej chętnych. Zespół prowadzony przez p. Edwarda Dereszewskiego tej wiosny ma zaplanowane sparingi z kilkoma zespołami oraz występy w turniejach organizowanych w Kole, Koninie, Choceniu.

       Na deser dodam tylko, iż już tej wiosny szykuje się wielka sensacja w przedeckim szczypiorniaku. Szczegóły już niebawem...


Autor: Adam Adamczewski


© Copyright 2001-2018